עגלת הקניות שלי:

0 פריטים 0.00 ₪
עגלת הקניות שלך ריקה עדיין

איך לבחור מברגה

מבנה המברגה

המברגות מתאפיינות בשני סוגי מבנים: הסוג הנפוץ הוא בצורת T (או אקדח) והסוג השני מעוצב כמברג רגיל (נקרא גם מברגון), כאשר יש דגמים מסוג מברגון בעלי ציר המאפשר לשנות את צורת המברגה למבנהT.

מברגות בצורת T מגיעות לעוצמות מרביות גבוהות יותר והן יציבות ונוחות יותר לאחיזה ולשימוש, בעיקר כשנדרשת עבודה מאומצת בעומסים גבוהים. מברגה בצורת מברג (ראו תמונה) מיועדת לעבודות קלות יחסית והיא בעלת גישה טובה יותר למקומות צרים.

מברגה עם ציר משלבת את היתרונות של שני הסוגים, למעט העוצמה המרבית של המברגה, שהיא נמוכה מהעוצמה המרבית של מברגת T.

לעבודות קלילות ופשוטות אפשר להסתפק במברגון, אך מי שמתכוון להשתמש במברגה לשימושים רציניים יותר, כולל עבודות קידוח קלות, מוטב שיבחר מברגת T.

התאמת ביצועי המברגה לצרכים ביצועיה של המברגה נמדדים בעוצמתה, במהירות הסיבוב ובמומנט שלה.

הבחירה בפרמטרים השונים תלויה בסוגי העבודות המיועדים, בתדירות השימוש ובמשך השימוש.

קחו בחשבון שככל שהנתונים הטכניים של המברגה גבוהים יותר, המברגה תהיה גדולה וכבדה יותר. עוצמת המברגה: עוצמת המברגה נמדדת בוולט (v).

ככלל, ככל שמדד הוולט גבוה יותר המברגה תהיה חזקה ויעילה יותר ומשך פעולת הסוללה שלה יהיה ארוך יותר. טווח הוולט נע בין 2.4 ל-18 וולט, והבחירה בעוצמה הרצויה תלויה במידה רבה במטרות השימוש. לעבודות קלות וכלליות בבית ולשימוש מזדמן לפרקי זמן קצרים, כמעט כל עוצמה תספיק, אף כי לא כדאי לרדת מ-3.6 וולט.

לעבודות מאומצות יותר, כמו הרכבת פריטים שונים כגון ריהוט, הברגה בעץ קשה וכדומה וכן לעבודות קידוח, רצוי לבחור מברגה בת 7.2 וולט ויותר, בהתאם לאופי העבודה.

מהירות הסיבוב: מהירות הסיבוב היא למעשה מהירות העבודה של המברגה והיא נמדדת בסל"ד (סיבובים לדקה).

טווח המהירויות העיקרי במברגות השונות נע בין 200 ל-800 סל"ד. מהירות מרבית של 500 סל"ד תספיק לרוב המשתמשים, ואפשר להסתפק גם בפחות.

מהירות גבוהה מתאימה להברגת ברגים בינוניים וגדולים, ואילו מהירות נמוכה יעילה בהברגת ברגים קטנים. ברוב המברגות ניתן לשלוט על מהירות הסיבוב של המברגה באמצעות בורר.

בחלק מהמקדחות הבורר הוא כפתור עצמאי בעל מספר מהירויות, ובחלקן זהו וסת מהירות אלקטרוני שמאפשר שינוי מהירות רציף ונוח יותר.

הווסת האלקטרוני נשלט למעשה על ידי לחצן ההפעלה של המברגה, והמהירות משתנה בהתאם ללחץ שמפעיל המשתמש על הלחצן. מומלץ שיהיו לפחות 4-3 מהירויות ועדיף שינוי מהירות רציף. במקרה שהמברגה היא בעלת מהירות אחת בלבד ומטרת השימוש העיקרית היא עבודה עם ברגים קטנים, רצוי לבחור מברגה בעלת מהירות נמוכה של 300-200 סל"ד.

מומנט מרבי (מומנט פיתול): זהו כוח הסיבוב של המברגה, כלומר יכולתה להתגבר על התנגדות. מומנט הפיתול נמדד בניוטון מטר (Nm), ובדרך כלל הוא עומד ביחס ישיר לעוצמת המברגה (v). ככל שהתנגדות הבורג או החומר גדולה יותר דרוש מומנט גבוה יותר כדי להתגבר עליה.

לעבודות קלות, כמו הברגת ברגים בדיבלים, בחומרים רכים או בתבריג קיים, הנתון לא רלוונטי, אבל מי שמתכוון לעשות שימוש רציני במברגה מומלץ שיבחר מברגה בעלת מומנט מרבי של 7Nm ויותר.

מצמד (קלאץ'): חלק מהדגמים מציעים מספר דרגות מצמד, שבאמצעותן ניתן להתאים את מומנט הפיתול של מברגה לסוג העבודה. חשיבות מצבי המצמד באה לידי ביטוי בעיקר בשלב הסופי של ההברגה: ברגע שהבורג מהודק וההתנגדות עולה, נוצרת הפרדה בין המנוע לראש ההברגה (בדומה למצמד ברכב), תהליך ההברגה נפסק ובכך נמנע מצב של הידוק יתר או של שחיקת החריץ בראש הבורג.

רצוי שיהיו במברגה 5-4 דרגות מצמד. כך ניתן להתאים אותה להברגה בעומסים שונים. כלומר, ככל שהתנגדות הבורג גדולה יותר תדרש דרגת מצמד גבוהה יותר, ולהפך.

קוטר הברגה מרבי: הכוונה לקוטר הביט (ראש הברגה) שאותו ניתן להתקין בראש המברגה (פוטר). במברגות הביתיות הקוטר נע בין 6 מ"מ ל-10.

רצוי לבחור בקוטר של 10 מ"מ, ואם יש כוונה להשתמש במברגה גם כמקדחה, לא להתפשר על פחות מכך.

לעבודות קלות ופשוטות ולהברגת ברגים לא גדולים, גם קוטר של 6 מ"מ יספיק.

לעבודות מאומצות רצוי לבחור מברגה בת 7.2 וולט ויותר.

לעבודה עם ברגים קטנים עדיפה מברגה בעלת מהירות נמוכה של 300-200 סל.

חשיבות מצבי המצמד במברגה מתבטאת בשלב הסופי: ברגע שהבורג מהודק תהליך ההברגה נפסק נוחות השימוש המברגות מגיעות בגדלים ובמשקלים שונים.

מומלץ לאחוז במברגה ולחוש אותה לפני הקנייה, כדי שלא תגלו שהיא כבדה מדי או לא מאוזנת מבחינת פיזור המשקל, או שהיא קטנה או גדולה מדי לכף היד.

הפעילו את הכפתורים השונים ובדקו שהגישה אליהם קלה ושהם נוחים לתפעול.

בנוסף, בדגמים השונים יש תכונות נוחות נוספות שאפשר לשקול.

נעילת ציר: מנגנון הנועל את ראש המברגה ומונע ממנו להסתובב, ובכך מאפשר לעבוד בה כמברג רגיל.

תכונה זו מקנה שליטה טובה בתחילת ההברגה – לצורך החדרה ראשונית של הבורג לחומר או לתבריג, ובסיומה של ההברגה – לצורך ההידוק הסופי.

פנס מובנה: יותר ויותר מברגות נטענות כוללות פנס מובנה שמאיר את אזור העבודה. פנס כזה שימושי מאוד לעבודה במקומות אפלים, אבל כדאי לבדוק שהנורית ניתנת להחלפה.

יש שני סוגי נוריות – נורית ליבון פשוטה ונורית LED. נורית LED עדיפה בזכות איכות תאורה משופרת, אורך חיים הממושך בהרבה מזה של נורית ליבון, צרחכת חשמל קטנה חותר ועמידות פיזית בפני מכות ונפילות.

חיוויים: בדגמים מסוימים תוכלו למצוא חיוויים לפונקציות שונות, בהם נורית המציינת את כיוון הסיבוב, נורית לחיווי מצב הסוללה וכדומה.

["נורית led עדיפה על נורית ליבון בזכות איכות תאורה משופרת ואורך חיים ממושך יותר "] נורית LED עדיפה על נורית ליבון בזכות איכות תאורה משופרת ואורך חיים ממושך יותר סוללה וטעינה הסוללה מהווה מרכיב משמעותי במברגה נטענת, לכן רצוי לבחור בסוג הסוללה הטוב ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

סוללה: שלושת סוגי הסוללות הקיימים במברגות הם ניקל קדמיום (NiCd), ניקל מטאל (NiMH) וליתיום איון (Li-Ion).

יתרונה העיקרי של סוללת ניקל מטאל על ניקל קדמיום הוא בקיבולת ובעוצמה גבוהות יותר ביחס לגודל ולמשקל, אך מספר הפעמים שניתן לטעון אותה במהלך חייה קטן מזה של ניקל קדמיום.

למרות זאת, מבין שני הסוגים עדיפה סוללת ניקל מטאל. סוללת ליתיום היא החדישה והמתקדמת ביותר, וגם היקרה מבין שלושת הסוגים.

היא קטנה וקלה משמעותית מקודמותיה ובעלת קיבולת גבוהה יותר.

בשונה משני הסוגים האחרים, ניתן לטעון אותה חלקית, כלומר אין צורך להמתין לטעינה מלאה שלה כדי לעבוד אתה בעוצמה מרבית.

תכונה נוספת ומשמעותית למשתמש הביתי היא שהסוללה תמיד מוכנה לפעולה, גם אם לא משתמשים בה לאורך זמן.

זאת לעומת שתי הסוללות האחרות שבמשך הזמן נפרקות וצריך לטעון אותן לאחר מנוחה ארוכה. מברגות בודדות, לרוב מסוג מברגון, ובדרך כלל הפשוטות והזולות שבהן, מצוידות בסוללות AA.

רצוי להימנע מהן, אלא אם כן המברגה מיועדת לשימוש קבוע ברכב, ואז סוללות כאלה יכולות להוות יתרון.

בחלק מהדגמים הסוללה מובנית בכלי ובחלקם הסוללה מתפרקת. היתרון של סוללה מתפרקת הוא שניתן לטעון את הסוללה ובמקביל לעבוד עם סוללה נוספת.

זה המקום לציין שדגמים מסוימים מגיעים עם שתי סוללות. סוללה נוספת מייקרת את עלות הכלי, לכן אם אין לכם צורך ממשי בכך, ותרו על האופציה. היתרון של סוללה מובנית הוא שלא צריך לפרק אותה לצורך טעינה.

מצד שני, כדי להחליף סוללה מובנית שהגיעה לסוף דרכה, צריך לקחת את המברגה לשירות של החברה.

מטען: לכל המברגות מצורף מטען. בדגמים מסוימים יש מטען מהיר שטוען את הסוללה בתוך 30 עד 60 דקות במקום שעתיים עד שש שעות, משך הטעינה במטענים רגילים.

היתרון של סוללה מתפרקת הוא שניתן לטעון את הסוללה ובמקביל לעבוד עם סוללה נוספת אביזרים נלווים כמעט לכל המברגות מצורף ביט (ראש הברגה) אחד לפחות. לחלק מהדגמים מצורף סט ביטים בגדלים ובצורת תבריג שונה – שטוח ופיליפס.

יש דגמים שמגיעים עם מזוודה קשיחה או תיק לאחסון המברגה, המטען ואביזרים נלווים.

חשוב לא להתפתות למברגה זולה יחסית (עד 200-150 שקל) שמגיעה עם שפע אביזרים נלווים. בדרך כלל שילוב כזה מעיד על מברגה, וגם על אביזרים, באיכות נחותה.

כמעט לכל המברגות מצורף ביט (ראש הברגה) אחד לפחות מחיר הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחיר המברגה הם העוצמה שלה, מהירות הסיבוב המרבית ואפשרויות השליטה בשינוי המהירות, מומנט הפיתול ותכונות נוספות הקיימות בדגמים השונים.

טווח המחירים למברגונים נע בין 80 ל-200 שקל.

טווח המחירים למברגות נטענות בצורת T המיועדות לשימוש ביתי נע בין 200 ל-500 שקל.

אחריות אחריות על מברגה נעה בין שנה לשלוש שנים.

בחלק מהמקרים ניתנת אחריות מלאה לשנה ועוד שנתיים על המנוע.

מומלץ לבדוק מי נותן האחריות והיכן נמצאות נקודות שירות לצורך תיקון.